Potravinářská výroba

Lahůdkařská výroba

Vyrábíme velké množství lahůdkářských výrobků jako chlebíčky, saláty, pomazánky a aspiky.

Veškeré zboží je možné zakoupit v naší prodejně v Liberci v paláci Dunaj. Zajistíme obložené mísy na Vaše rodinné oslavy.

Ukázky z výroby lahůdkářských výrobků si můžete prohlédnout v galeriích níže.

 

Pekárna

Pekárna Junior byla založena v roce 1996. Zakládáme si na tom, že již od založení vyrábíme velmi kvalitní pečivo. Základem kvality je ruční výroba. Specialitou naší pekárny je, že vyrábíme chleba přírodní cestou, třístupňovým kvašením, což je poměrně náročný postup, ve většině pekáren už kvůli složitosti nepoužívaný.

Pro výrobu našeho pečiva používáme jen ty nejkvalitnější suroviny, velmi přísně vybírané a sledované. Během celého našeho působení sledujeme nové trendy v pekárenství a aplikujeme je při výrobě našeho pečiva. Zároveň sledujeme i trendy ve zdravé výživě a nabízíme mnoho druhů celozrnného pečiva, které prospívá lidskému organismu.

Tajemství chlebového kvasu

Chlebový kvásek ze žitné mouky je zázračná věc. Nelze ho vyrobit, vznikl před tisíci lety a od té doby se předává stále dál a slouží jako základní složka při pečení chleba. Tradiční český chléb se vyrábí právě ze žitné mouky. Ta má totiž jednu zajímavou vlastnost: dokáže kvasit. Stačí kousek chlebového kvásku, voda a sůl a začne kvasný proces, díky němuž známe chléb. Do ostatního pečiva je třeba přidávat droždí nebo kypřicí prášek, ale chlebový kvásek těsto nakypří sám. Zároveň zpracuje původně těžko stravitelnou žitnou mouku tak, že se stane pro lidský organizmus lehce stravitelnou. Celý proces kvasení trvá 12 hodin, je velmi složitý a má celkem tři stupně, během nichž se musí pečlivě sledovat čas a teplota i váha přidaných surovin. Přitom základní suroviny na chleba jsou pouze čtyři: žitná a pšeničná mouka, voda a sůl.

Příkladem chleba z kvásku je náš celozrnný chléb Moskva. Ten je vyroben jen ze žitné mouky, které mají 3 různé způsoby mletí. Takovýto přírodní celozrnný chléb je velmi zdravý, protože obsahuje velké množství vlákniny. A navíc: je bez "éček".

Výrobky pekárny

  • Chléb - Specialitou naší pekárny je, že chléb vyrábíme tradičním způsobem, třístupňovým kvašením za pomoci přírodního kvásku. Zákazníci si mohou vybrat z více než 10 druhů chleba, včetně velmi zdravých celozrnných výrobků.
  • Celozrnné pečivo - Zdravá výživa je velmi důležitá, zvláště v dnešní náročné době. Nabízíme celou řadu celozrnných výrobků, které prospívají lidskému organizmu, tak aby si mohl vybrat opravdu každý.
  • Bílé pečivo - Křupavé rohlíky a voňavé housky z pekárny Junior jsou proslavené v celém Liberci.
  • Sladké pečivo - Pochutnejte si na našich koláčcích, šátečcích a vánočkách, nebo na naší specialitě, amstrdamském mazanci, který je inspirován tradičním holandským pečivem a je v něm 33% rozinek.

Zdraví

Doporučujeme pro Vaše zdraví – chléb Moskva je přírodní, celozrnný, kvasový chléb, který má blahodárné účinky na Vaše zažívání. Je vyráběn ze tří druhů žitné mouky, vody a soli. Pro labužníky ho pečeme i se slunečnicí. Z dalších cereálních výrobků nabízíme ještě 4 druhy cereálních  chlebů a 4 druhy celozrnného pečiva.

Kde najdete naše pečivo

  • Prodejna Junior v paláci Dunaj
  • Obchody ve městě Liberec
  • Pečivo dodáváme i do liberecké nemocnice a nemocnice Frýdlant!
 
 
Vyrábíme velké množství cukrářských výrobků jako dorty a zákusky.

Veškeré zboží je možné zakoupit v naší prodejně v Liberci v paláci Dunaj. Zajistíme svatební dorty i různé druhy minizákusků na Vaše rodinné oslavy.

 

i72_bl_dort_mal
i72_kulika_s_okem
i72_kuliky_tal
i72_velk_bl_dort
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace

Working...