datum: 20.02.2017
O nás - JK Liberec

Vasil Gebrián * 27.11.1927 † 7.9.2012

Dne 7.9.2012 ve věku 84 let zemřel vynikající jezdec, trenér a velký milovník jezdeckého sportu, pan Vasil Gebrián. 
Jeho zásluhy o rozvoj jezdeckého sportu v Liberci jsou nepřehlédnutelné. Ocenění získal i na republikové úrovni, v roce 2007 byl vyznamenán medailí za celoživotní zásluhy pro rozvoj jezdeckého sportu.
S koňmi Útlá 3, Mark a Orion se umisťoval mezi nejlepšími jezdci české republiky. Později se věnoval výchově mládeže. Jeho trenérské umění ocenilo několik generací, patří mezi ně například pan Jaroslav Metelka, Jiří Ditl, Josef Krejčí, Karel Zajko, ale i celá řada dalších jezdců. Pro všechny z nich zůstává jedinečnou osobností. Jeho zaujetí a zápal pro trénink, výroky: „Cválaj nebo Daj mu rákoskou“ jsou nezapomenutelné.

Čest jeho památce.

 

Jezdecký klub Liberec byl založen v roce 1964 pod názvem "Tělovýchovná jednota družba Harcov" paní Helenou Krásovou. Za pomoci MVDr. Pince získala na počátku 70. let hlavní, dnes administrativní budovu, která byla v dezolátním stavu. Za pomoci města a dobrovolníků z řad členů byla v akci "Z" opravena a vystavěna sportovní stáj, hala a dostavěna chovná stáj JK Liberec.

TJ družba Harcov od roku 1979 pořádá "Memoriál Heleny Krásové - Pohár města Liberce", kterého se ve své době účastnili i závodníci Slovenska, Polska a NDR, Jednoty traktor Aschersläben, se kterou liberecká TJ udržovala úzké kontakty.

Po roce 1989, kdy došlo k zásadním změnám ve financování zájmových organizací, JK Liberec nadále pokračoval, i přes mnohé obtíže, ve své činnosti.

V roce 2005 se významná liberecká firma Alexandr Kendik JUNIOR® pustila do celkové opravy a dovedla jezdecký klub do dnešní podoby. V překrásném areálu JK Liberec vybudovala nové luxusní boxy, zrekultivovala zelené plochy, za přispění města a ministerstva opravila zchátralou budovu a do budoucna počítá s dalšími nákladnými opravami a investicemi.

Cílem JK Liberec je v souladu se stanovami ČJF, jejímž je jezdecký klub členem, podílet se na rozvoji jezdeckého sportu, výchově mladých talentů a v neposlední řadě organizace významných sportovních a společenských akcí.

Palác Dunaj
TOPlist© 2007 - 2017 JUNIOR - Alexandr Kendik, všechna práva vyhrazena